Difference between revisions of "Current Club Coaches and Leaders"
Jump to navigation
Jump to search
m |
m |
||
Line 32: | Line 32: | ||
* N/A | * N/A | ||
− | === Level 2 + Moderate water endorsement | + | === Level 2 + Moderate water endorsement === |
* Charlie Skrine | * Charlie Skrine | ||
* Natalie Maderova | * Natalie Maderova | ||
− | === Level 3/Performance Coach | + | === Level 3/Performance Coach === |
+ | |||
+ | ==== Open canoe ==== | ||
==== Sea ==== | ==== Sea ==== | ||
− | * Natalie Maderova | + | * Natalie Maderova |
+ | |||
+ | ==== White water ==== | ||
=== Advanced Water Coach === | === Advanced Water Coach === | ||
Line 60: | Line 64: | ||
== Leaders == | == Leaders == | ||
− | === 4* | + | === 4* === |
+ | |||
+ | ==== Open canoe ==== | ||
− | * | + | * Chris Wride |
− | |||
− | |||
− | === | + | ==== Sea ==== |
* Charlie Skrine | * Charlie Skrine | ||
− | === | + | ==== White Water ==== |
− | * | + | * Matt Dicken |
+ | * Steven Pike | ||
+ | * Phil Staite | ||
− | === Moderate Water leader | + | === Moderate Water leader === |
==== Open canoe ==== | ==== Open canoe ==== |
Revision as of 08:51, 21 September 2021
This page aims to summarise our member's coaching qualifications. Please update this page with missing or changed information.
Contents
Coaches
Level 1
- Alison Beeton-Hilder
- Matt Dicken
- George Hewson
- Lindsey Harris
- Michelle Katzler
- Steven Pike
Paddlesport Instructor
- Matt Boston
- Dave Heffernan
- Cai Hua
- Tom Lovejoy
- Jo Read
- Alan Robertson
Level 2 Coach
- Michal Madera
- Natalie Maderova
- Paul Shepherd
- Charlie Skrine
- Chris Wride
Core Coach Award
- N/A
Level 2 + Moderate water endorsement
- Charlie Skrine
- Natalie Maderova
Level 3/Performance Coach
Open canoe
Sea
- Natalie Maderova
White water
Advanced Water Coach
Open canoe
- N/A
Sea
- Michal Madera
- Natalie Maderova
White water
- N/A
Leaders
4*
Open canoe
- Chris Wride
Sea
- Charlie Skrine
White Water
- Matt Dicken
- Steven Pike
- Phil Staite
Moderate Water leader
Open canoe
- N/A
Sea
- Andy Geen
White water
- N/A
Advanced water leader
Open canoe
- N/A
Sea
- Michal Madera
- Natalie Maderova
White water
- N/A
Providers
Paddle Award
Explore
- Matt Boston
- Jo Read
- Lindsey Harris
- Natalie Maderova
- Michal Madera
- Paul Shepherd
- Charlie Skrine
- Chris Wride
Personal Performance Award
Open Canoe Award
- N/A
Sea Kayak Award
- Michal Madera
- Natalie Maderova
- Charlie Skrine
White Water Award
- N/A
Coastal Sea Kayak Award
- Michal Madera
- Natalie Maderova
Other
- Natalie Maderova
Sheltered Water SUP
- Michal Madera
- Natalie Maderova