Difference between revisions of "Current Club Coaches and Leaders"
Jump to navigation
Jump to search
(Tidied up structure) |
m |
||
Line 78: | Line 78: | ||
==== Open canoe ==== | ==== Open canoe ==== | ||
− | N/A | + | * N/A |
==== Sea ==== | ==== Sea ==== | ||
Line 86: | Line 86: | ||
==== White water ==== | ==== White water ==== | ||
− | N/A | + | * N/A |
=== Advanced water leader === | === Advanced water leader === | ||
Line 92: | Line 92: | ||
==== Open canoe ==== | ==== Open canoe ==== | ||
− | N/A | + | * N/A |
==== Sea ==== | ==== Sea ==== | ||
Line 101: | Line 101: | ||
==== White water ==== | ==== White water ==== | ||
− | N/A | + | * N/A |
== Providers == | == Providers == | ||
Line 122: | Line 122: | ||
==== Open Canoe Award ==== | ==== Open Canoe Award ==== | ||
− | N/A | + | * N/A |
==== Sea Kayak Award ==== | ==== Sea Kayak Award ==== | ||
Line 132: | Line 132: | ||
==== White Water Award ==== | ==== White Water Award ==== | ||
− | N/A | + | * N/A |
==== Coastal Sea Kayak Award ==== | ==== Coastal Sea Kayak Award ==== |
Revision as of 08:45, 21 September 2021
This page aims to summarise our member's coaching qualifications. Please update this page with missing or changed information.
Coaches
Level 1
- Alison Beeton-Hilder
- Matt Dicken
- George Hewson
- Lindsey Harris
- Michelle Katzler
- Steven Pike
Paddlesport Instructor
- Matt Boston
- Dave Heffernan
- Cai Hua
- Tom Lovejoy
- Jo Read
- Alan Robertson
Level 2 Coach
- Michal Madera
- Natalie Maderova
- Paul Shepherd
- Charlie Skrine
- Chris Wride
Core Coach Award
- N/A
Level 2 + Moderate water endorsement (Can coach on moderate water)
- Charlie Skrine
- Natalie Maderova
Level 3/Performance Coach (Can coach on moderate water)
Sea
- Natalie Maderova
Advanced Water Coach
Open canoe
- N/A
Sea
- Michal Madera
- Natalie Maderova
White water
- N/A
Leaders
4* White Water
- Matt Dicken
- Steven Pike
- Phil Staite
4* Sea Kayaking
- Charlie Skrine
4* Open canoe
- Chris Wride
Moderate Water leader Sea/White Water/Canoe
Open canoe
- N/A
Sea
- Andy Geen
White water
- N/A
Advanced water leader
Open canoe
- N/A
Sea
- Michal Madera
- Natalie Maderova
White water
- N/A
Providers
Paddle Award
Explore
- Matt Boston
- Jo Read
- Lindsey Harris
- Natalie Maderova
- Michal Madera
- Paul Shepherd
- Charlie Skrine
- Chris Wride
Personal Performance Award
Open Canoe Award
- N/A
Sea Kayak Award
- Michal Madera
- Natalie Maderova
- Charlie Skrine
White Water Award
- N/A
Coastal Sea Kayak Award
- Michal Madera
- Natalie Maderova
Other
- Natalie Maderova
Sheltered Water SUP
- Michal Madera
- Natalie Maderova